Porównanie najpopularniejszych blokad okiennych 0

Zabezpieczenia do okien Penkid - porównanie

Zabezpieczenia okienne skutecznie zapobiegają nieszczęśliwym wypadkom związanymi z wypadnięciem dziecka z okna lub balkonu. Są również przydatne zabezpieczając przed wyjściem przez okno seniorów (np. z chorobą Alzhaimera) lub osoby z niepełnosprawnością umysłową. Ponieważ na rynku mamy dostępnych wiele rodzajów blokad, poznajmy charakterystykę najpopularniejszych w Europie i na rynku polskim - blokad okiennych Penkid.

Zabezpieczenie są produkowane przez firmę Penkid, która jest liderem na rynku europejskim w dostarczaniu rozwiązań zabezpieczających okna przed niepowołanym otwarciem przez dzieci. Producent posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w produkcji blokad okiennych. Zakład produkcyjny działa zgodnie z najnowszym systemem jakości ISO9001:2015 oraz posiada własne laboratorium badania jakości produktów w trakcie procesu produkcyjnego. Producent udziela pięcioletniej gwarancji.

Firma oferuje 3 typy blokad:

Penkid Cable Penkid Sash Jammer Pentilt
Zabezpieczenia okna Penkid Zabezpieczenie okna Penkid Sash Jammer Zabezpieczenie okna Pentilt

Zabezpieczenia są dostępne jest w następujących kolorach:

 • biały RAL9016
 • jasny brąz RAL8003
 • ciemny brąz RAL8016
 • szary RAL9006
 • czarny RAL9005
 • antracyt RAL7016 (Penkid Cable, Penkid Sash Jammer)

Wszystkie blokady sprzedawane są w pełnych zestawach zawierających:

 • kompletną blokadę
 • śruby montażowe
 • kluczyk
 • instrukcję montażu w języku polskim.

Blokady do okien Penkid Cable

Składa się z dwóch kostek stalowych połączonych stalową linką o długości ok 19cm. Jedna kostka jest na stale połączona z linką natomiast druga służy jako zamek na kluczyk dla drugiego końca. Blokada pasuje do wszystkich okien plastikowych, aluminiowych i drewnianych, uchylno rozwiernych, dachowych, przesuwnych. Nadaje się do okien jedno, dwu i wieloskrzydłowych. Posiada bardzo prosty sposób montażu polegających na przykręceniu obu kostek do ramy okiennej lub skrzydła okiennego za pomocą samowiertnych śrub znajdujących się w zestawie. W testach wytrzymałościowych blokada wytrzymuje obciążenie powyżej 500kg.

Blokada Penkid Cable umożliwia otwarcie okna w ograniczonym zakresie (ok 15cm) oraz uchył okna i mikrowentylację. Zgodnie ze specyfikacja homolagacyjną blokady jeden koniec montujemy na ramie a drugi na skrzydle. W oknach dwuskrzydłowych istnieje również możliwość zamontowania poszczególnych końców na sąsiadujących ze sobą skrzydłach. Wtedy oba skrzydła mogę otwierać w ograniczonym zakresie (przy otwarciu obu skrzydeł główka dziecka nie mieści się w szczelinie) i dostępny jest uchył okna. Zabezpieczenie po wciśnięciu przewodu w uchwyt z gniazdem automatycznie się zatrzaskuje, do zablokowania nie potrzeba kluczyka. Odblokowanie jest możliwe tylko za pomocą kluczyka. Można ją zamontować w dolnej części okna i zasłonić na przykład doniczką z kwiatkiem. 

Zabezpieczenie Penkid Cable posiada pełną certyfikację na zgodność z normami europejskimi, między innymi: 

 • EN 16281:2013 (Wyroby służące ochronie dzieci - Urządzenia blokujące do okien i drzwi balkonowych zapewniające bezpieczeństwo dzieciom, montowane przez klienta - Wymagania i metody badań, dotyczące bezpieczeństwa);
 • EN 13126-5:2011+A1:2014 (Okucia budowlane - Okucia do okien i drzwi balkonowych - Wymagania i metody badań - Część 5: Okucia ograniczające otwarcie okien)

Jest to szczególnie istotne w przypadku montażu okien w różnego rodzaju budynkach użyteczności publicznej jak szkoły, przedszkola, żłobki, szpitale, domy pomocy społecznej, hotele itp. Zgodność z normami jest potwierdzona przez producenta za pomocą Deklaracji zgodności wystawionej dla blokad dystrybuowanych tylko przez naszą firmę. Zgodność z ww. normami została potwierdzona odpowiednimi testami przez Brytyjski Instytut Badań Budowlanych British Research Establishment (BRE).

Blokady na okna Penkid Sash Jammer

Zabezpiecza przed otwarciem okna przez dziecko i jeśli jest zamontowana wzdłuż dolnej (poziomej) krawędzi okna to umożliwia uchył okna i funkcję mikrowentylacji. Jednocześnie zabezpiecza tylko jedno skrzydło okna. Ta blokada jest najprostsza w montażu - praktycznie wystarczy przyłożyć, przymierzyć i przykręcić ją do ramy okna. Pasuje do okien jedno, dwu i wielo skrzydłowych, przy czym jedna blokada przypada na jedno skrzydło. Jest to blokada uniwersalna psująca zarówno do skrzydeł prawych i lewych. Można ją odblokować wciskając przycisk, a przycisk jest blokowany kluczykiem. Nie rzuca się w oczy, można ją przysłonić np. doniczką z kwiatkiem lub inną dekoracją okienną. W przypadku montażu wzdłuż pionowej krawędzi uchył i otwarcie okna są niedostępne. Blokada wytrzymuje obciążenie rzędu 250kg. Można zasłonić ją np. doniczką z kwiatkiem.

Blokada okna Pentilt

Zabezpiecza przed otwarciem okna i umożliwia jego uchył. Mikrowentylacja jest zachowana w mniejszym stopniu, przy prawidłowym zamontowaniu tej blokady. Blokada ta może być montowana tylko do skrzydeł prawych przy montażu w pozycji pionowej i do montażu w pozycji poziomej w skrzydłach lewych. Blokada ta może być montowana tylko w oknach jednoskrzydłowych przy zapewnieniu odpowiedniej przestrzeni między skrzydłem a ścianą/winklem. Składa się z bolca chowanego za pomocą kluczyka - gdy bolec jest wypchnięty blokuje otwieranie się skrzydła. Montaż polega na przymocowaniu jednej części do ramy okna a drugiej do naroża skrzydła. Nie rzuca się w oczy, jest zamontowana w rogu skrzydła, ma niewielkie rozmiary. Można zasłonić ją np. doniczką z kwiatkiem.

Blokady do okien Penkid - zestawienie

Opis Penkid Cable Penkid Sash Jammer Pentlit
Blokuje otwarcie okna V V V
Pozwala na uchył okna V V V
Pozwala na mikrowentylację V V V
Pasuje do okien wieloskrzydłowych V V X
Pasuje do skrzydeł "prawych" V V V
Pasuje do skrzydeł "lewych" V V X
Pasuje do okien dachowych V X X
Odblokowanie za pomocą kluczyka V V V
Montaż tylko do ramy okna X V X
Może zabezpieczyć dwa skrzydła jednocześnie V X X
Pięcioletnia gwarancja producenta* V V V
Posiada deklarację na zgodność z normami V V V
Instrukcja montażu w języku polskim V V V

* Nie dotyczy firm i instytucji

Blokady Penkid Sash Jammer oraz Pentilt nie posiadają dokumentów na zgodność z normą EN 16281:2013 ponieważ zabezpieczenia opisane w tej normie muszą umożliwiać otwieranie okna w ograniczonym zakresie, a te zabezpieczenia blokują całkowicie możliwość otwarcia okna, co umożliwia tylko blokada Penkid Cable (w zakresie ograniczonym do ok. max. 15cm). Wszystkie zabezpieczenia Penkid oferowane w naszym sklepie posiadają deklaracje zgodności z dyrektywami unijnymi.

Nie czekaj, zadbaj o skuteczne zabezpieczenie okien chroniące Twoje dziecko przed wypadnięciem już teraz i sprawdź ofertę naszego sklepu internetowego
www.SkuteczneZabezpieczenia.pl --> Idź do sklepu

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl