Jak zabezpieczyć otwarte okno przed dzieckiem? 0

Jak zabezpieczyć otwarte okno przed dzieckiem?

Każda nasza pociecha musi mieć zagwarantowane bezpieczeństwo - szczególnie jest to ważne w miejscu, gdzie dziecko mieszka. Jednym z kluczowych zadań opiekunów, to zapewnić skuteczne zabezpieczenie okien. Wypadnięcia z okien dzieci to najczęściej wypadki: rodzic przez zmęczenie utnie sobie kilkuminutową drzemkę, odcedza ziemniaki, a dziecko jest zostawione na dosłownie chwilę samo w pokoju obok, mama rozmawia przez telefon, tata ubiera drugie dziecko. Takich przykładów, które były początkiem tragedii znajdziemy naprawdę wiele. I to my dorośli musimy zapewnić, aby niekontrolowane przez nas otwarcie okna przez dziecko nie doprowadziło do jego wypadnięcia i dalej w skutkach do jego śmierci lub trwałego kalectwa. Nie możemy mówić, że nasze dziecko nie jest do tego zdolne. Jak sięgniemy pamięcią w zachowania naszych dzieci, to na pewno znajdziemy takie momenty, gdzie zaskoczyło nas swoją kreatywnością, ale również nieodpowiedzialnością (za którą dziecka w żadnym wypadku nie możemy winić). Spójrzmy więc na okno w salonie, jego pokoju i zadajmy sobie pytania i szczerze na nie odpowiedzmy:

  • czy nasze dziecko jest naprawdę świadome ryzyka wypadnięcia przez okno?
  • czy nasze dziecko jest lub w niedługim czasie będzie w stanie samodzielnie otworzyć okno? (tu przypomnijmy sobie ile razy nas zaskakiwało swoimi nowymi umiejętnościami)
  • czy nasze dziecko może nieumyślnie wypaść przez okno? (stanąć w nim lub wejść na czworaka na parapet i z ciekawości wychylić, może mu się w głowie zakręci)
  • czy jak moje dziecko wypadnie z okna, to będę winić dziecko czy siebie?

Gdy odpowiemy sobie na te pytania to zadajmy sobie kolejne:

Czy istnieją skuteczne sposoby zabezpieczenia do okien, które możemy w łatwy, szybki i tani sposób zastosować w naszym domu, mieszkaniu?

Na rynku polskim dostępnych jest kilka skutecznych rozwiązań zmniejszających ryzyko wypadnięcia dziecka z okna, które mogą stanowić zabezpieczenie okien. Najpopularniejsze to klamki okienne na kluczyk. Zdecydowanie warto rozważyć zakup blokad okien Penkid oferowanych przez sklep www.skutecznezabezpieczenia.pl. Ograniczają one lub całkowicie blokują otwarcie okna, pozwalając jednocześnie na ich uchył. Dzięki temu nie musimy szukać kluczyka za każdym razem, gdy chcemy przewietrzyć pokój - jest to najważniejsza i kluczowa zaleta w porównaniu z klamką okienną na kluczyk. Kluczyka używamy tylko wtedy, gdy chcemy uzyskać pełne otwarcie okna, aby je np. umyć. Każda blokada skrzydeł zbudowana jest z solidnych stalowych części wytrzymujących obciążenie kilkuset kilogramów (czyli nie do sforsowania przez dziecko lub osobę dorosłą np. niepełnosprawna umysłowo lub z chorobą Alzheimera). Przy zamontowanych blokadach we wszystkich pomieszczeniach możemy śmiało powiedzieć, że mamy bezpieczne okna. Dzięki prostej inwestycji (zapewnienie bezpieczeństwa dziecku to nie koszt, tylko inwestycja) zapewniamy sobie spokój umysłu i znacząco redukujemy ryzyko poważnego wypadku w momentach, gdy na chwilę musimy zająć się innymi rzeczami (odcedzaniem ziemniaków, ubieraniem drugiego dziecka, rozmową przez telefon...). Ponadto:

Blokada rozwarcia okna jest stosunkowo tanią inwestycją!

Koszt jednej blokady rozwarcia okna to mniej niż 30 złotych, porównywalny z ceną jednego obiadu. Pamiętajmy jednak, że aby blokady okien były skuteczne musimy zabezpieczyć wszystkie aktywne skrzydła w domu lub mieszkaniu. Jednak:

  • czy warto ryzykować bezpieczeństwo własnych dzieci dla kilkudziesięciu złotych?
  • czy warto dla tych kilkudziesięciu złotych żałować swojej decyzji, gdy stanie się wypadek?

Skuteczna blokada okna zapewnia bezpieczeństwo i nie wpływa znacząco na sposób korzystania z okien, ponieważ zazwyczaj używamy funkcji uchylnej okna w celu wietrzenia pomieszczeń. Zabezpieczenia do okien oferowane przez sklep www.skutecznezabezpieczenia.pl posiadają szeroką paletę najpopularniejszych kolorów okien dzięki czemu nie "rzucają się w oczy" . Gdyby jednak nas raziły łatwo możemy je skryć np. za kwiatkiem. Montaż zabezpieczenia okna jest bardzo prosty i możemy wykonać samodzielnie zgodnie z załączoną instrukcją z obrazkami. Każdy zestaw posiada komplet śrub samowiercących, tak więc w zdecydowanej większości przypadków do montażu potrzebny będzie tylko śrubokręt lub wkrętarka, chęci i 5 minut czasu. W ofercie posiadamy różne modele blokad okien w różnych kolorach dzięki czemu dopasujesz zabezpieczenie do Twoich potrzeb. Każdy typ zabezpieczeń Penkid to skuteczna blokada okna przed dzieckiem. Prezentacje funkcji poszczególnych blokad okiennych przedstawione zostały w oddzielnym artykule na naszym blogu. Pamiętaj, że jest kilka sposób zmniejszenia ryzyka wypadnięcia przez dziecko, ale nie każdy będzie wystraczająco stanowić zabezpieczenie okien. Postaw na sprawdzone rozwiązania. Blokady oferowane przez nasz sklep www.skutecznezabezpieczenia.pl sprawdzają się już w tysiącach polskich domach i mieszkaniach.

Dodatkowo w okresie zimowym zabezpieczenia okienne mogą być stosowane jako ogranicznik okna uniemożliwiając duże wychłodzenie pomieszczeń, gdyż blokują lub ograniczają zakres otwarcia okna. W dobie drogiej energii jest dodatkowym atutem.Nie czekaj, zadbaj o skuteczne zabezpieczenie okien chroniące Twoje dziecko przed wypadnięciem już teraz i sprawdź ofertę naszego sklepu internetowego
www.SkuteczneZabezpieczenia.pl --> Idź do sklepu

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl