Blokady do okien - dlaczego warto je używać? 0

Po co używamy zabezpieczenia do okna dla dzieci?
Blokady okienne zabezpieczają przed niepowołanym otwarciem okna przez np. dzieci, osoby z chorobą Alzheimera, osoby upośledzone umysłowo. Montując takie zabezpieczenia w oknach i balkonach chronimy te osoby przed wypadnięciem na zewnątrz. Istnieje kilka sposobów na zabezpieczenie okien, o których piszemy tutaj (kliknij).
Zdecydowanie najczęściej stosowanym zabezpieczeniem okiennym jest klamka z zamkiem na kluczyk. Zamek ten blokuje możliwość przekręcenia klamki. To rozwiązanie ma jedną bardzo utrudniającą jego użytkowanie (a w konsekwencji skuteczność) wadę – aby uchylić okno za każdym razem należy klamkę odblokować kluczykiem, a po uchyleniu ponownie zablokować. Następnie, aby zamknąć uchylone okno kolejny raz należy odblokować klamkę kluczykiem, a po jego zamknięciu ponownie je zablokować. Ze względu na uciążliwość w użytkowaniu klamek z kluczykiem bardzo często zdarza się, że podczas gdy okno jest uchylone klamka nie jest ponownie blokowana do momentu zamknięcia okno lub po prostu blokowanie kluczykiem klamki jest realizowane tylko przez kilka tygodni, a później ze względu na niewygodę klamka nie jest blokowana.
Tej wady pozbawiona jest większość z oferowanych na rynku blokad okiennych. Blokady okienne pozwalają na jego otwarcie dopiero po odblokowaniu zabezpieczenia kluczykiem jednocześnie umożliwiając jego bezpieczne uchylenie bez użycia kluczyka. Sprowadza się to do tego, ze zazwyczaj kluczyka używamy tylko podczas mycia okien lub otwarcia okna pod opieką osoby dorosłej, odpowiedzialnej.
Należy zwrócić tutaj uwagę, że poważne konsekwencje zdrowotne lub nawet śmierć może spowodować wypadniecie z okna na 10 piętrze jak również na parterze. Aby to zobrazować wystarczy zrzucić arbuza z wysokości np. 1m i zobaczyć czy nie zostanie nawet w drobny sposób uszkodzony. Wyobraźmy sobie teraz, że ten arbuz to np. głowa dziecka. Poważnych problemów zdrowotnych można się nabawić nawet podczas zwykłego przewrócenia się a co dopiero przy upadku na plecy lub na głowę nawet z wysokości jednego lub więcej metrów! Pamiętać należy, że aby zabezpieczenie miało sens, blokady okienne należy zastosować we wszystkich aktywnych skrzydłach mieszkania lub domu również w oknach balkonowych i dachowych.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze zabezpieczeń okiennych?
Ważne jest, aby używać blokad, które posiadają solidna metalową konstrukcje oraz są przykręcane do elementów konstrukcyjnych stolarki okiennej (rama okna, skrzydło). Blokady przyklejane do tych elementów lub wykonane w całości z tworzywa sztucznego bardzo często mają zerową skuteczność – pozwalają na łatwe sforsowanie zabezpieczenia, czego skutkiem może być nieszczęśliwy wypadek.
Kolejnym elementem mającym wpływ na skuteczność zabezpieczenia jest możliwość jej odblokowania przez osoby posiadające do tego uprawnienia. Aby do tego nie dopuścić blokada powinna mieć możliwość jej odblokowania poprzez kluczyk. Możliwość odblokowania blokady np. tylko poprzez samo wciśnięcie przycisku znacząco zmniejsza jego skuteczność.
Ważnym aspektem jest stosowanie blokad renomowanych firm, z potwierdzoną skutecznością za pomocą specjalistycznych badań stwierdzających zgodność z normami europejskimi. Praktycznie gwarantuje to używanie blokad wolnych od wad konstrukcyjnych. Producent powinien również specjalizować się w produkcji blokad oraz różnego rodzaju zabezpieczeń. Należy również zwracać uwagę na miejsce produkcji stosowanych mechanizmów. Sugeruje się unikanie tych wyprodukowanych w krajach azjatyckich, gdzie masowa produkcja nie zawsze idzie w parze z odpowiednią jakością produktów. Istnieje również aspekt moralny – część blokad produkowanych w krajach azjatyckich to ukradzione rozwiązania renomowanych producentów.

Co wyróżnia na tle innych blokad produkty firmy PENKID oferowane przez nasz sklep internetowy?
Blokady Penkid są produkowane w Turcji. Producent posiada wdrożony, potwierdzony odpowiednim certyfikatem najnowszy system jakości ISO9001:2015 – jest to międzynarodowy system nadzorowania systemu jakości. Dzięki temu wszystkie produkty spełniają wyśrubowane normy producenta, ich jakość jest powtarzalna, a producent zapewnia gwarancje na prawidłowe działanie blokady przez 5 lat (zgodnie z warunkami gwarancji). Firma PENKID nie jest jest żadną azjatycką firmą „no name” tylko poważnym producentem zabezpieczeń okiennych. Firma PENKID jest liderem zabezpieczeń okiennych w Europie posiadającym kilkunastoletnie doświadczenie. Blokady PENKID sprzedawane tylko przez nasz sklep internetowy posiadają instrukcję montażu w języku polskim. Dla każdej blokady dostępne są również filmiki z instrukcją montażu dostępne również na naszej stronie internetowej – w opisie każdego zabezpieczenia w naszym sklepie www.Skutecznezabezpieczenia.pl
Blokady PENKID są zbudowane ze stali, której jakość jest kontrolowana przed rozpoczęciem procesu produkcji. Dotyczy to się również osłonek z tworzywa sztucznego. Każda blokada jest kompletna i posiada wszystkie niezbędne elementy potrzebne do montażu (blokada, osłonki, śrubki).
Blokada PENKID Cable spełnia wymagania norm europejskich dotyczących zabezpieczeń okiennych. Zostało to potwierdzone specjalistycznymi badaniami przez brytyjski instytut badań budowlanych (BRE). Blokady sprzedawane w naszym sklepie posiadają deklarację zgodności wydaną przez producenta dla naszej firmy.
W przypadku blokad dla seniorów bardzo ważna jest wytrzymałość blokad. Ponieważ osoby z chorobą Alzheimera szukają sposobu wydostania się z domu warto się zabezpieczyć odpowiednio wcześniej, aby chronić osoby, na których nam bardzo zależy przed nieszczęśliwym wypadkiem, zgubieniem się.

Blokady są niedrogą inwestycją, a już w ogóle nie ma o czym mówić jeśli chodzi o bezpieczeństwo, zdrowie i życie naszych dzieci i bliskich.

Co wyróżnia sklep www.Skutecznezabezpieczenia.pl?
Oferujemy tylko oryginalne produkty. Dodatkowo Blokada PENKID Cable posiada odpowiednie certyfikaty potwierdzające jej zgodność z normami europejskimi – jest to szczególnie ważne w przypadku zakupów przez różnego rodzaju instytucje (np. szkoły, hotele, szpitale, przedszkola, domy pomocy społecznej).
Do każdej paczki załączamy instrukcje montażu w języku polskim. Przed zakupem możesz się z nami skonstatować (np. mailowo), a my postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania. Posiadamy odpowiednią wiedzę techniczną i praktykę w celu doradztwa. Ponadto jesteśmy w stałym i bezpośrednim kontakcie z producentem i również możemy liczyć na jego fachową wiedzę.
Doskonale znamy produkty, które oferujemy - sami je stosujemy u siebie w mieszkaniu, aby w 100% ochronić nasze dzieci przed nieszczęśliwym wypadkiem. Misją naszej firmy jest edukowanie na temat zabezpieczania okien, aby dzieci i seniorzy byli bezpieczni. Nasze doświadczenie pokazuje, że okna są zabezpieczane głównie pod wpływem informacji o nieszczęśliwych wypadkach, niestety również śmiertelnych. Zależy nam, aby odwrócić tą sytuację, aby okna były zabezpieczane odpowiednio wcześnie (np. zaraz po narodzinach dziecka), aby dzieci w ogóle nie wypadały z okien, aby społeczeństwo było świadome zagrożenia wypadnięcia z okna przez dzieci i pod wpływem tej świadomości, aby rodzice zabezpieczali okna w swoich mieszkaniach i domach.
W naszym sklepie blokady do zastosowań w gospodarstwach domowych są dostępne od ręki co oznacza wysyłkę w ciągu 24h w dni robocze. Mamy łatwy i bezpłatny zwrot w ciągu 30 dni nawet dla jednego otwartego opakowania (uwzględnione w regulaminie). Niskie koszty wysyłki, wybór różnych form płatności i dostawy oraz wysyłka z Polski to kolejne atuty naszego sklepu. Sklep www.Skutecznezabezpieczenia.pl oferuje wybór kilku typów blokad okiennych firmy PENKID, aby każdy mógł wybrać zabezpieczenia, jakie pasuje do jego wymagań technicznych, estetycznych, funkcjonalnych i innych. 

Nie czekaj, zadbaj o skuteczne zabezpieczenie okien chroniące Twoje dziecko przed wypadnięciem już teraz i sprawdź ofertę naszego sklepu internetowego
www.SkuteczneZabezpieczenia.pl --> Idź do sklepu

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl