Jak zabezpieczyć okno przed osobą z chorą Alzhaimera lub niepełnosprawną intelektualną 0

Po co używamy zabezpieczenia do okien jeśli mieszkamy z osobą z chorobą Alzhaimera lub z niepełnosprawnością intelektualną?

Podczas sprawowania opieki nad osobą z chorobą Alzhaimera lub niepełnosprawną intelektualnie musimy przygotować się na różne sytuacje, które zagrażają osobom, którymi się opiekujemy. Jest to zdecydowanie bardzo wyczerpująca opieka i staramy się zabezpieczać przed różnymi zachowaniami. Po znalezieniu takich obszarów i zabezpieczeniu ich zapewniamy bezpieczeństwo naszym bliskim a sobie chwile odetchnienia zdejmując z własnej głowy cześć obciążeń. Jednym z takich obszarów są okna i drzwi balkonowe. 

Chore osoby nie są w stanie samodzielnie ocenić zagrożeń związanych z wypadnięciem przez okno, często widząc w nich drogę do ucieczki. Często w chwili naszej nieuwagi próbują wszystkich możliwych sposobów na samodzielne opuszczenie domu lub mieszkania. Skutkuje to poszukiwaniami takiej osoby, która może się zgubić. Dodatkowo podczas wyskakiwania przez okno może poważnie się połamać, stłuc głowę lub nawet stracić życie. Warto zauważyć, ze często są to osoby w podeszłym wieku, dla których upadek nawet z małej wysokości może być tragiczny w skutkach.

Często zgłaszają się do nas osoby, które proszą o pomoc przy odpowiednim zabezpieczeniu okien przed dorosłymi chorymi osobami. Zgłaszają oni najczęściej próby ucieczki z domu przez okno lub drzwi balkonowe, nieprzyjemności związane z wyzywaniem osób przechodzących obok domu lub mieszkania czy też inne nietypowe zachowania jak np. wylewanie wody na osoby przechodzące pod naszymi oknami lub rzucanie w nich kwiatkami. Są to bardzo uciążliwe i nieprzyjemne sytuacje dla sprawujących opiekę. Niestety nie zawsze można znaleźć zrozumienie u innych osób i takie rodziny są wykluczane społecznie, dodatkowo atakowane, skarżone do różnych instytucji. 

W jaki sposób można się zabezpieczyć przed osobami z chorą Alzhaimera lub niepełnosprawną intelektualnie?
Należy zabezpieczyć okna i balkony! Istnieje na to wiele sposobów, np. klamki okienne z kluczykiem lub blokady okienne na kluczyk. Są to sposoby łatwe i tanie we wdrożeniu.

Klamki okienne z kluczykiem są najprostszym rozwiązaniem. Skutecznie zabezpieczają okno przed niepowołanym otwarciem, ponieważ każde przekręcenie klamki okiennej jest możliwe dopiero po odblokowaniu jej kluczykiem. Niestety jest to obarczone pewna wadą - za każdym razem, gdy chcemy uchylić, otworzyć lub zamknąć okno musimy użyć kluczyka. Ze względów praktycznych umieszczamy go wtedy w łatwo dostępnym miejscu. Często słyszymy także, że po pewnym czasie kluczyk jest po prostu wieszany na sznurku w okolicy klamki przy oknie które najczęściej uchylamy lub po prostu po pewnym czasie nie zawsze blokujemy klamkę kluczykiem. Tak więc z biegiem czasu skuteczność tego zabezpieczenia może spadać i wymaga od nas dużej samodyscypliny.

Dużo skuteczniejszym sposobem jest zastosowanie zabezpieczeń okiennych Penkid. Pozwalają one bezpiecznie uchylić okno bez używania kluczyka. Kluczyk jest tylko potrzebny, aby otworzyć okno (np. podczas mycia). Zabezpieczenia okienne Penkid są zbudowane z solidnych metalowych części, które są praktycznie niemożliwe do sforsowania przez osoby chore. Wytrzymują obciążenie od 250kg do ponad 500kg w zależności od zastosowanej blokady. Blokady okienne są również łatwe w montażu, który polega na przykręceniu ich elementów do ramy okna i/lub skrzydła okiennego. Dodatkowym ułatwieniem jest to, że jeden kluczyk pasuje do wszystkich blokad danego typu. Ponieważ kluczyk nie jest potrzebny do uchylania okna możemy go schować w trudniej dostępnym miejscu.

Aby zabezpieczenia były skuteczne należy zastosować je na wszystkich okna w domu lub mieszkaniu. Warto również przeanalizować jakie zabezpieczenie będzie najlepsze w danym przypadku lub nawet pomieszczeniu. Polecamy również przeczytać nasz artykuł o różnicach pomiędzy poszczególnymi typami blokad. Piszemy o tym tutaj (kliknij

Blokady Penkid sprzedawane w sklepie www.Skutecznezabezpieczenia.pl posiadają przejrzystą instrukcję montażu w jeżyku polskim, śrubki samowiercące i są dostosowane do samodzielnego montażu. 


Co wyróżnia na tle innych blokad produkty firmy PENKID oferowane przez nasz sklep internetowy?
Blokady Penkid są produkowane w Turcji. Producent posiada wdrożony, potwierdzony odpowiednim certyfikatem najnowszy system jakości ISO9001:2015 – jest to międzynarodowy system nadzorowania systemu jakości. Dzięki temu wszystkie produkty spełniają wyśrubowane normy producenta, ich jakość jest powtarzalna, a producent zapewnia gwarancje na prawidłowe działanie blokady przez 5 lat (zgodnie z warunkami gwarancji). Firma PENKID nie jest jest żadną azjatycką firmą „no name” tylko poważnym producentem zabezpieczeń okiennych. Firma PENKID jest liderem zabezpieczeń okiennych w Europie posiadającym kilkunastoletnie doświadczenie. Blokady PENKID sprzedawane tylko przez nasz sklep internetowy posiadają instrukcję montażu w języku polskim. Dla każdej blokady dostępne są również filmiki z instrukcją montażu dostępne również na naszej stronie internetowej – w opisie każdego zabezpieczenia w naszym sklepie www.Skutecznezabezpieczenia.pl . 
Blokady PENKID są zbudowane ze stali, której jakość jest kontrolowana przed rozpoczęciem procesu produkcji. Dotyczy to się również osłonek z tworzywa sztucznego. Każda blokada jest kompletna i posiada wszystkie niezbędne elementy potrzebne do montażu (blokada, osłonki, śrubki).
Blokada PENKID Cable spełnia wymagania norm europejskich dotyczących zabezpieczeń okiennych. Zostało to potwierdzone specjalistycznymi badaniami przez brytyjski instytut badań budowlanych (BRE). Blokady sprzedawane w naszym sklepie posiadają deklarację zgodności wydaną przez producenta dla naszej firmy.
W przypadku blokad dla seniorów bardzo ważna jest wytrzymałość blokad. Ponieważ osoby z chorobą Alzheimera szukają sposobu wydostania się z domu warto się zabezpieczyć odpowiednio wcześniej, aby chronić osoby, na których nam bardzo zależy przed nieszczęśliwym wypadkiem, zgubieniem się.

Blokady są niedrogą inwestycją, a już w ogóle nie ma o czym mówić jeśli chodzi o bezpieczeństwo, zdrowie i życie naszych dzieci i bliskich.

Co wyróżnia sklep www.Skutecznezabezpieczenia.pl?
Oferujemy tylko oryginalne produkty. Dodatkowo Blokada PENKID Cable posiada odpowiednie certyfikaty potwierdzające jej zgodność z normami europejskimi – jest to szczególnie ważne w przypadku zakupów przez różnego rodzaju instytucje (np. szkoły, hotele, szpitale, przedszkola, domy pomocy społecznej).
Do każdej paczki załączamy instrukcje montażu w języku polskim. Przed zakupem możesz się z nami skonstatować (np. mailowo), a my postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania. Posiadamy odpowiednią wiedzę techniczną i praktykę w celu doradztwa. Ponadto jesteśmy w stałym i bezpośrednim kontakcie z producentem i również możemy liczyć na jego fachową wiedzę.
Doskonale znamy produkty, które oferujemy - sami je stosujemy u siebie w mieszkaniu, aby w 100% ochronić nasze dzieci przed nieszczęśliwym wypadkiem. Misją naszej firmy jest edukowanie na temat zabezpieczania okien, aby dzieci, dorośli i seniorzy byli bezpieczni. Nasze doświadczenie pokazuje, że okna są zabezpieczane głównie pod wpływem informacji o nieszczęśliwych wypadkach, niestety również śmiertelnych. Zależy nam, aby odwrócić tą sytuację, aby okna były zabezpieczane odpowiednio wcześnie.
W naszym sklepie blokady do zastosowań w gospodarstwach domowych są dostępne od ręki co oznacza wysyłkę w ciągu 24h w dni robocze. Mamy łatwy i bezpłatny zwrot w ciągu 30 dni nawet dla jednego otwartego opakowania (uwzględnione w regulaminie). Niskie koszty wysyłki, wybór różnych form płatności i dostawy oraz wysyłka z Polski to kolejne atuty naszego sklepu. Sklep www.Skutecznezabezpieczenia.pl oferuje wybór kilku typów blokad okiennych firmy PENKID, aby każdy mógł wybrać zabezpieczenia, jakie pasuje do jego wymagań technicznych, estetycznych, funkcjonalnych i innych. 
Jesteśmy liderem zabezpieczeń okiennych na rynku polskim. Zabezpieczyliśmy już ponad 20 tysięcy okien! Jesteśmy dumni z realizowania naszej misji oraz z tysięcy zadowolonych naszych klientów, którym mogliśmy pomóc :-)

Z naszych zabezpieczeń korzysta Centrum Alzheimera w Warszawie. Kliknij i zobacz nasze referencje.

Nie czekaj, zadbaj o skuteczne zabezpieczenie okien chroniące seniorów i osoby z niepełnosprawnością intelektualną przed wypadnięciem z okna lub ucieczką przez okno już teraz i sprawdź ofertę naszego sklepu internetowego
www.SkuteczneZabezpieczenia.pl --> Idź do sklepu

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl